Bugun...

Astroloji

2019’DA GÖKYÜZÜ BURÇLARA NELER SÖYLÜYOR?

KOÇ: (21 Mart - 20 Nisan) Yedi yıldır ateşin çocukları, lider ruhlu, yenilikçi, atak koçları değişime, dönüşüme zorlayan Uranüs, 2019 Mart’a kadar son rötuşlarını yapıp yedi yıl boğaları dönüştürmeye başlıyor. Koçların para alanını etkileyecek olan Uranüs onların birikim yapmasını, para kazanmasını ya da para kaybetmesine neden olabilir. Akrepten yaylara geçen Jüpiter ise koçların 9. evini etkileyerek güzel sürprizler yaşatacak. Hobi olarak gördüğü ya da önemsemediği bir yetenekten para kazanma fırsatı sunarken ev, şehir ya da ülke değiştirmelerine neden olabilir. Merkür’ün geri gittiği mart, temmuz ve kasım aylarında yeni bir işe, ilişkiye başlamak hayal kırıklığı getireceğinden düz hareketi beklenmelidir.

BOĞA: (21 Nisan - 21 Mayıs) Yedi yıl koçları kökten değiştiren Uranüs, toprağın çocukları, sabit fikirli, köklerine, geleneklerine bağlı, iştahlı Boğalara misafir geliyor. Uranüs ile sabırlı, inatçı vb. sıfatlarla tanımlanan boğalar tam 7 yıl Uranüs etkisiyle değiştirmeleri gereken yönlerini törpüleyip bambaşka bir karaktere bürünecek. Piyango gibi sürpriz kaynaklardan gelen paralarla 2019’da zenginleşebilir. Hem çok gezebilir hem sıra dışı ondan beklenmeyen şeyler yapabilir. Yaşam tarzından stiline kadar a ‘dan z’ye değişecekler. Kilo almaya dikkat! Uranüs ile yolunda gitmeyen ilişkiler de bitebilir, yepyeni bir yol çizdirebilir. Jüpiter 8. evlerini etkileyerek onlara ortak işlerde başarı fırsatı veriyor.  Merkür’ün geri gittiği mart, temmuz ve kasım aylarında yeni bir işe, ilişkiye başlamak hayal kırıklığı getireceğinden düz hareketi beklenmelidir.

İKİZLER: (22 Mayıs - 22 Haziran) Havanın çocukları İkizler bugüne kadar epey hırpalandı, belki aldatıldı, terk edildi, dolandırıldı. 2019 onlara güzellikler getiriyor. Uranüs yedi yıl 12.evlerini yani bilinçaltını etkileyecek. Sezgileri kuvvetlenecek, meditasyon gibi alanlara ilgi duymaya başlatabilir. Jüpiter 7. evlerinde onlara aşk getirirken, yolunda gitmeyen ilişkilerine nokta koyduracak. 7. ev ile ikizler 2019’da evlenebilir.  Merkür’ün geri gittiği mart, temmuz ve kasım aylarında yeni bir işe, ilişkiye başlamak hayal kırıklığı getireceğinden düz hareketi beklenmelidir.

YENGEÇ:(23 Haziran - 22 Temmuz) Suyun çocukları, duygusal, hassas yengeçler, birbuçuk yıl kuzey-güney ay düğümünün yengeç-oğlak aksında olması nedeniyle epey bir değişim yaşayacaklar. 1. ve 7. evlerini etkileyen tutulmalar nedeniyle özellikle ilişkileri, ortaklıkları testlerden geçecek. Kötü giden, çürüyen ilişkileri biterken, yepyeni bir hayat yolu çizecekler. Yaptıkları hataları anlayan yengeçler gönül alarak Şubat sonrasında daha iyi olacaklar. 2019’da çok çalışması gereken yengeçler mide ile ilgili rahatsızlıklara yatkın oldukları için yedikleri içtiklerine dikkat etmeliler. Merkürün geri gittiği mart, temmuz ve kasım aylarındaki belirli zamanlarda yeni bir işe, ilişkiye başlamak hayal kırıklığı getireceğinden düz hareketi beklenmelidir.

ASLAN: (23 Temmuz - 22 Ağustos) Gururlu, lider ruhlu ateşin çocukları Aslanlar da geçtiğimiz birbuçuk yıl kuzey-güney ay düğümlerinin aslan-kova aksında olması nedeniyle epey değiştiler, testlerden geçtiler, ilişkileri bitti ya da işlerini değiştirdiler. 2019 yılında yayda olan jüpiter 5. evlerini etkileyecek. Ruh eşine rastlayabilir, bebek sahibi olabilir. Tutulmalar kariyer ve sağlık alanlarını etkileyecek, sağlıklarına dikkat etmeleri gerekiyor. Özellikle kalplerine dikkat etmeliler. Satürn onların sağlıkları konusunda zorlayabilir. Uranüs 7 yıl kariyer alanlarını etkileyecek. Bekar aslanlar ilk üç ayda platonik aşk duysalar da gerçek aşkı yıl sonunda bulacaklar. Merkür’ün geri gittiği mart, temmuz ve kasım aylarında yeni bir işe, ilişkiye başlamak hayal kırıklığı getireceğinden düz hareketi beklenmelidir.

BAŞAK: (23 Ağustos - 22 Eylül) Toprağın çocukları, akıllı, zeki, titiz, tenkitçi başaklara gökyüzü 2019’da sanata, meditasyon gibi ruhu dinginleştiren, huzur veren alanlara yönelmesini öğütlüyor. Çünkü biraz içe dönebilirler. Durağanlık var. Eklemlerine dikkat etmeliler. Jüpiter 4. evlerini etkileyecek bekar başaklar evlenebilir. Satürn 5. evlerini etkilerken bu alanda testlere tabi tutacak. Onları derinden etkileyen aşklar yaşayabilir. Evli başaklar bu nedenle üçüncü kişilere yönelebilir. Dikkat…7 yıl Boğalara misafir gelen Uranüs ise başakların 9. evini değiştirecek. Eğitim, yurtdışı imkanları, inanç vb. alanlarda köklü değişimler yaşayacaklar. Merkür’ün geri gittiği mart, temmuz ve kasım aylarında yeni bir işe, ilişkiye başlamak hayal kırıklığı getireceğinden düz hareketi beklenmelidir.

TERAZİ: (23 Eylül - 22 Ekim) Jüpiter, havanın çocukları, zarif, güzelliğe, estetiğe hayran terazilerin bir yıl 3.evini etkileyecek. Kardeş, aile, arkadaş ilişkileri genişlerken, yeni ufuklar açacak. Teraziler medya, internet vb. işlerde başarılı olurken ev değiştirebilir, yuva ile ilgili dönüşümler yaşayabilir. Satürn, Satürn-Plüton kavuşumu 2019 yılında onlara dengede kalmalarını salık veriyor. Bu nedenle 2019 yılında ilişkilerinde soğukkanlı kalmaya, sakin olmaya özen göstermeli, işine odaklanmalı. Boğada olan Uranüs ise terazilerin 8. evlerinde onları ameliyat, hastalıklar, miraslar vb. işlerde test edecek. Merkürün geri gittiği mart, temmuz ve kasım aylarında  herhangi bir sözleşmeye imza atmamalı yeni bir işe girmemesi önerilir, eğer yeni işe başlarlarsa başarısızlıkla sonuçlanır.

AKREP: (23 Ekim - 21 Kasım) Suyun çocukları, gizemli, zeki, analitik Akrepler, Jüpiter onların 2. evlerini etkileyecek. Başkalarından gelen mal, mülk, para konusunda şanslı olurken çok da para harcayacaklar. Temkinli olmalılar. Kimseye kanmamalı, geçmişte yaşadıkları maddi sıkıntılardan ders alarak harcamalarında dikkat etmeli ki bir daha o sıkıntıları yaşamasınlar. Boğalarda 7 yıl misafir olan Uranüs karşı burcu akreplerin 7. evini, yani ilişkiler aşk evini düzenleyecek. Yeni bir ilişki getirebileceği gibi yolunda gitmeyen ilişkileri bitirecek, bırakmaları gereken ilişkileri uzaklaştıracak. Satürn-Plüton kavuşmaları akreplerin 3. ve 9. evinde olacak. Satürn 3. evlerinde kardeşlerle, dostlarla, dost görünümlü dostlarla ilgili köklü değişimlere neden olacak. 2018 birçok gezegende retro vardı. Akreplere eski sevgililer döndü ve geri gitti. Ülkemizin de burcu akrep olduğu için birçok sıkıntılar yaşadık. Bu yıl mart, temmuz ve kasım aylarında Merkür retrosu var, bu dönemde yeni bir işe, ilişkiye başlamak hayal kırıklığı getireceğinden düz hareketi beklenmelidir.

YAY: (22 Kasım - 21 Aralık) Ateşin çocukları, özgür, macera ruhlu, iyi niyetli yaylara 2019’da Jüpiter şans yağdıracak, birçok alanda olumlu bir hava oluşturacak. Satürn 2. evlerinde olmaya devam ederken bu alanda sizi terbiye edecek. Maddi sorun ve kaygılar yaşatan Satürn geçen sene verdiği cezaları bitirip artık ödüllerini dağıtacak. Parayı tasarruf etmeli, dikkat etmeliler. Alım satımlarda dikkat etmeli. İyice araştırıp öyle karar vermeli. Satürn eğitim verirken Jüpiter şans dağıtacak. Mart ayında Satürn-Plüton Oğlak burcunda tutulma gerçekleşecek. Tüm burçlara olduğu gibi yaylara da köklü değişim getirecek. Maddi konularda yükseliş var. İlişkiler açısından da şanslı olacaklar. Uranüs ise yayları da değişime, dönüşüme zorlayacak. 6. evinizi düzenleyecek. Sağlık ve evle ilgili ani değişimler yaşayacaklar. Boğaz, diş, kulak gibi göğsün üst bölge rahatsızlıkları olabilir, ani iş değişimleri olabilir. Tutulmalar 2. ve 8. evde olacak yani parasal ve ilişkiler alanında 2000’li yıllarda yaşananların benzerlerini yaşayacaklar. Bu yıl mart, temmuz ve kasım aylarında Merkür retrosu var, bu dönemde yeni bir işe, ilişkiye başlamak hayal kırıklığı getireceğinden düz hareketi beklenmelidir.

OĞLAK: (22 Aralık - 21 Ocak) Disiplinli, çalışkan, mantıklı oğlaklar, sekiz yıldır işlerinde, evlerinde birçok zorluklarla mücadele etti. 2019 yılında ay tutulmaları Yengeç -Oğlak’ta olacağından oğlaklar en fazla etkilenen burçlardan birisi olacak. Satürn 1. evlerinde onları test etmeye devam ederken sorumlulukları artacak. Oğlaklar, yeni insanlarla birlikte olmaya başlarken, sosyal çevresi değişirken evlilik de yapabilir. Satürn onların fiziksel görünümleri de etkiler, eğer diyet yaparlarsa kolay zayıflar. Jüpiter 12. evlerini etkileyecek. 2006 yıllarında benzer şeyler yaşatacak. Şans oğlak’tan yana olacak, deyim yerinde ise çok yüksekten düşseniz dahi kedi gibi dört ayak üstüne düşecekler. Bilinçaltına yönelik çalışmalara yönelebilir. Kariyerlerinde güçlenecekler. Uranüs 5. evlerinde değişim getirecek. Sürpriz aşk verebilir, çocuk verebilir.  Değişik yatırımlara yönelebilirler, risk alabilirler. Bu yıl mart, temmuz ve kasım aylarında Merkür retrosu var, bu dönemde yeni bir işe, ilişkiye başlamak hayal kırıklığı getireceğinden düz hareketi beklenmelidir.

KOVA: (22 Ocak - 19 Şubat) Havanın çocukları, özgür ruhlu, sıra dışı, yenilikçi kovalar 2018’i kötü anılarla geride bırakırken, 2019’da Jüpiter 11. evini etkileyecek. 2006 yılına benzer olaylar yaşamalarına neden olacak. Sosyal çevreleri genişleyecek.  Hedeflerini belirleyip buna hazırlık yapmalılar. Satürn 12. evlerinde içine kapatmaya çalışırken, Jüpiter dışarıya zorlayacak.  Yenilikten korkmamalı, sıkıldıkları işleri geride bırakmalı, yeniliği kabul etmeliler. Kovaların düşmanlar nedeniyle ya da sağlık sorunları nedeniyle hedefleri engellense de Jüpiter’in etkisiyle sorunlarına çözüm bulacak. 12. ve 6. evlerinde yengeç-oğlak tutulmalarını yaşayacak olan kovalar depresyona dikkat etmeli, sağlık konularını ihmal etmemeli. Çalıştığı ortamdaki düşmanları ortaya çıkarmalı, işini bozmalarına izin vermemeliler. Uranüs 4. evlerini etkileyecek. Anne babalarla ilgili endişeler, ev, yer değişimi yaşayabilirler.  Boşanabilirler, göç edebilirler. Uranüs, 7 yıl içerisinde evi, aile biçimini, şehri hatta ülkeyi değiştirmelerine neden olabilir. Bu yıl mart, temmuz ve kasım aylarında Merkür retrosu var, bu dönemde yeni bir işe, ilişkiye başlamak hayal kırıklığı getireceğinden düz hareketi beklenmelidir.

BALIK: (20 Şubat - 20 Mart) 2019’da tutulmalar 5. ve 11. evlerini etkileyecek. Sosyal çevre, arkadaşlar ve kariyerde değişim var. Satürn-Plüton kavuşumları kariyer alanlarında olurken işlerini bozan insanları keşfedecekler ve gerçek dostları tanıyacaklar. Jüpiter kariyer evi 10.evini etkileyerek yurt dışı işbirliği alanlarını geliştirecek, anne ve babaları ile ilgili güzel gelişmeler yaşayacak. Uranüs 3. evini etkileyerek daha bağımsız olmalarını sağlayacak ve 7 yıl iletişimlerini geliştirecek. Aile içinde bazı küsmeler yaşamalarına neden olurken şehir hatta ülke değiştirmelerine yol açabilir. İşleriyle ilgili sonlanma yaşayan Balıklar iniş çıkışlar yaşarken mart sonrası daha bereketli bir döneme adım atacaklar, ek kazançlar elde edebilir, miras paylaşımından para gelebilir. Yılın ikinci yarısında evlilik için güzel teklifler alabilir.  Bu yıl mart, temmuz ve kasım aylarında Merkür retrosu var, bu dönemde yeni bir işe, ilişkiye başlamak hayal kırıklığı getireceğinden düz hareketi beklenmelidir.

 

Hazırlayan:

Şükran KABAÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
YUKARI